fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

#RZECZoPOLITYCE Bogdan Klich: Szef MON musi dokonać głębokich zmian

rp.pl
- Minister Błaszczak musi doprowadzić do głębokich zmian personalnych w MON (...). Musi wykazać się skutecznymi decyzjami w modernizacji technicznej, których nie podejmował jego poprzednik - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Bogdan Klich, senator PO.

Klich wypowiedział się na temat dzisiejszego zatrzymania Władysława Frasyniuka przez policję. - To jest symboliczny moment, bo twarz Frasyniuka jest symbolem polskiej walki o demokrację, ale też o praworządność i państwo prawa. (...) Jestem przekonany o tym, że zasady państwa prawa, tak jak je rozumie "zachód", Rada Europy, UE, OBWE, spisane na wielu kartach tych organizacji, przestały w Polsce obowiązywać wraz z podporządkowaniem: TK, SN, KRS-u, i początkiem podporządkowywania sądów powszechnych władzy politycznej z Nowogrodzkiej. (...) PiS zaczyna podważać mechanizmy demokratyczne ordynacją wyborczą (...) Myślę, że ta sytuacja może być momentem symbolicznym. Gołym okiem widać, że historia zatacza koło – powiedział.

Gość programu ocenił również, że zatrzymania wśród osób wokół sprawy prywatyzacji w firmie "Ciech" mogą być związane z kwestią Frasyniuka. - To już jest regułą (...), że jeżeli coś PiS-owi się nie układa, (...) to próbują przykryć działaniami ze strony służb, albo Prokuratury – ocenił.

Senator skomentował zmiany zachodzące w zarządzie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. - Minister Błaszczak musi doprowadzić do głębokich zmian personalnych, żeby odciąć grubą kreską swoje rządzenie w ministerstwie od niechlubnej przeszłości Macierewicza. Musi przeprowadzić naprawę tego, co Macierewicz zniszczył – podkreślił.

- Szef MON ma mało czasu, bo tylko do końca tej kadencji. (...) Musi wykazać się w modernizacji technicznej, skutecznymi decyzjami, których nie podejmował jego poprzednik.

Senator Klich, na koniec programu ocenił relacje pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz obecność sojuszniczych wojsk w naszym kraju. - Ameryka jest zainteresowana tym, żeby wzmacniać strategicznie Polskę. (...) W interesie wszystkich Polaków jest, żeby było tu jak najwięcej amerykańskich wojsk i sprzętu. W moim przekonaniu będą kontynuowane rozmowy na temat programu Wisła - i oby zostały jak najszybciej zakończone, tak żeby jak najszybciej w Polsce mogły pojawić się elementy systemu antyrakietowego USA – powiedział Bogdan Klich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA