fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Hołownia: Terlecki powinien oddalić się w pośpiechu

Szymon Hołownia
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Polska 2050 poprze wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego. - Wicemarszałek powinien oddalić się w jeszcze bardziej gwałtownym pośpiechu niż cały Sejm - ocenił w Polsat News Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia powiedział, że jednym z wariantów rozwoju sytuacji na scenie politycznej są przedterminowe wybory parlamentarne 10 października.

- Wiem, że jest taka data na stole. Zobaczymy, czy ona będzie wykorzystana i zobaczymy, kto się będzie śmiał ostatni, przygotowany do wyborów, jeżeli będą czy też nie będą - dodał.

- To nie nasze wróżenie tym rządzi, tylko Jarosław Kaczyński - zaznaczył.

- Pytanie, w którym momencie uda mu się "obrać" Jarosława Gowina z jego posłów, zwasalizować taką część sceny politycznej, której potrzebuje, żeby nie było rządu mniejszościowego - mówił lider Polski 2050.

Pytany, czy prowadzi rozmowy z prezesem Porozumienia Hołownia odparł, współpracownicy jego i Gowina "mają dalekie kontakty". - Rozmawiamy z bardzo różnymi politykami, również z politykami Zjednoczonej Prawicy, PSL-u, Lewicy, PO - mówił.

Czytaj także:
Bielan: Zdaniem wybitnych konstytucjonalistów Porozumienie mogłoby zostać zdelegalizowane

Polityk odniósł się też do transferów politycznych. Zadeklarował, że podejście jego formacji do tego tematu jest "czysto pragmatyczne". - Jak będziemy potrzebowali (dodatkowych parlamentarzystów - red.), to przyjmiemy. Nie marzymy o klubie parlamentarnym, choć moglibyśmy dzisiaj go mieć - powiedział. Dodał, że "okienko transferowe" do Polski 2050 nie jest zamknięte.

Nawiązując do hasła uczestników protestów Strajku Kobiet Szymon Hołownia ocenił, że obecny parlament "powinien oddalić się w pośpiechu".

Czy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) również? - padło pytanie w związku z tym, że na najbliższym posiedzeniu posłowie mają głosować nad wnioskiem o odwołanie wicemarszałka. Wniosek złożyła opozycja po wpisie Terleckiego na temat Swiatłany Cichanouskiej.

- Tak, nawet w jeszcze bardziej gwałtownym pośpiechu niż cały Sejm - odparł Hołownia deklarując, że posłowie koła Polski 2050 poprą wniosek o odwołanie Terleckiego.

Hołownia powiedział, że nie umie przewidzieć wyniku środowego głosowania. - Nie wiem, jak zachowają się posłowie Gowina. Proszę pamiętać, że dzisiaj Kaczyński przed każdym głosowaniem musi kupować posłów, jest dzisiaj na musiku - ocenił.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA