fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk zasiądzie w Senacie? Minister: Nie boimy się

Donald Tusk
PAP, Adam Warżawa
- Nie boję się powrotu Donalda Tuska, co do scenariusza (jego powrotu) jest on realny - mówił w rozmowie z RMF FM minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

Czarnek był pytany o scenariusz, o którym mówił prowadzący rozmowę Robert Mazurek, powołujący się na słowa polityka z kierownictwa Platformy Obywatelskiej.

Scenariusz ten miałby przewidywać złożenie mandatu senatora przez Barbarę Borys-Damięcką, senator z Warszawy. W wyborach uzupełniających do Senatu miałby wówczas wystartować Donald Tusk. Obecnie realizacja tego planu jest uzależniona od tego czy Tusk zdecyduje się na powrót do polityki krajowej.

- Nie boję się powrotu Donalda Tuska - zapewnił Czarnek pytany o taką możliwość.

Czarnek przyznał, że wejście do Senatu Tuska z okręgu obejmującego warszawskie dzielnice Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów "to nie jest problem".

- Ale wejście Tuska do polityki to jest trochę zgrana karta, więc to nie jest problem - dodał Czarnek.

Minister podkreślał, że Tuska obciąża "wiele zaniedbań" i "kiepskiej polityki".

- To człowiek znany z tego, że kiedy był premierem w budżecie państwa było co roku o 100 mld zł mniej. To jest pytanie - również do Donalda Tuska jako senatora - mówił Czarnek.

- Nie boimy się Tuska, życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego - dodał.

- Siła Zjednoczonej Prawicy polega na tym, że my robimy swoje, realizujemy swój plan. To co się dzieje na opozycji w mniejszym stopniu nas interesuje - podsumował.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA