fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Władysław Kosiniak-Kamysz: Kaczyński wydał rozkaz zaorania rolnictwa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wieś jest bardzo rozczarowana PiS-em. Wcześniej było takie przekonanie, że PiS im dużo obiecał, może nie wszystko zrealizował, ale nic nie zrobił przeciw nim. Teraz jest zamach na polskie rolnictwo - powiedział w prrogramie "Onet Rano” Władysław Kosiniak-Kamysz.

W nocy z czwartku na piątej Sejm przyjął - głosami PiS, PO i Lewicy - nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, tzw. Piątkę dla zwierząt. Zakazuje ona hodowli zwierząt futerkowych i eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego. Przeciwko nowelizacji głosowali wszyscy posłowie Konfederacji.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w programie „Onet Rano”, że „ta ustawa to wprowadzenie embarga na polskie rolnictwo”. - To wygaszanie polskiej wsi. PiS oszukał tych, co na nich głosowali. Polska wieś została oszukana, wyzyskana i odrzucona - powiedział o "piątce dla zwierząt". - Kaczyński wydał rozkaz zaorania polskiego rolnictwa - dodał.

Jak zaznaczył Kosiniak-Kamysz wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski „na rozkaz Jarosława Kaczyńskiego dokonał rozbioru polskiego rolnictwa”. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA