fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sekretarz skarbu USA: Niech Thunberg wróci po studiach

AFP
Sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Steven Mnunchin powiedział, że nastoletnia aktywistka na rzecz zmian klimatu Greta Thunberg powinna uzyskać dyplom ukończenia studiów, zanim wypowie się na temat rezygnacji z paliw kopalnych.

Podczas konferencji prasowej na na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Mnuchin zakwestionował kompetencje Grety Thunberg. 

Jedna z dziennikarek zapytała sekretarza skarbu, jak skomentuje apel 17-latki o zaprzestanie inwestycji w paliwa kopalne.

- Czy ona jest ekonomistką? Kim ona jest? Jestem zdezorientowany - odpowiedział Mnuchin. - To jest żart. Jak pójdzie na studia ekonomiczne, może wrócić i nam to wyjaśnić - dodał.

Młoda Szwedka odpowiedziała na te słowa na Twitterze. "W sierpniu kończy się mój rok przerwy od szkoły, ale nie trzeba mieć wyższego wykształcenia w dziedzinie ekonomii, aby zdać sobie sprawę, że bieżące dotacje i inwestycje w paliwa kopalne nie sumują się".

"Zatem albo powie nam pan, jak osiągnąć to zmniejszenie, albo wyjaśni przyszłym pokoleniom i tym, których już dotknęła katastrofa klimatyczna, dlaczego powinniśmy porzucić nasze zobowiązania klimatyczne" - dodała.

Na początku tego tygodnia Thunberg oskarżyła polityków o składanie obietnic, z których nic nie wynika. - Nasz dom nadal płonie. Wasza bezczynność podsyca płomienie - mówiła.

Źródło: CBS News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA