fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Izrael: Netanjahu utrzymał władzę w swojej partii

AFP
Premier Izraela Beniamin Netanjahu otrzymał 72,5 proc. głosów w prawyborach organizowanych przez jego Likud - i to on poprowadzi partię do przedterminowych wyborów, które odbędą się w marcu - informuje Reuters.

W prawyborach organizowanych przez Likud rywalem Netanjahu był Gideon Saar - były szef MSW i były minister edukacji Izraela. Saar przekonywał, że Likud nie odzyska większości w Knesecie, jeśli na czele partii nadal będzie stał Netanjahu.

Po ogłoszeniu wyników prawyborów Saar zapowiedział jednak, ze wesprze Netanjahu.

Netanjahu, czterokrotny premier Izraela, w listopadzie usłyszał zarzuty korupcyjne w trzech sprawach karnych - i jeśli po wyborach z 2 marca straci stanowisko premiera, wówczas grozi mu proces, który może się zakończyć skazaniem go na więzienie.

Premier Izraela odpiera wszystkie zarzuty wobec niego twierdząc, że padł ofiarą "politycznego polowania na czarownice" zorganizowanego przez izraelską lewicę i wrogie mu media.

Po ogłoszeniu wyników wyborów w partii Netanjahu podziękował sympatykom za "wielkie zwycięstwo" i zapowiedział na Twitterze, że "nadal będzie prowadził Izrael do niezwykłych osiągnięć".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA