fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Siemoniak o pilotach MiG-29: Nie latają, to tracą certyfikaty

tv.rp.pl
Tomasz Siemoniak w programie "Onet Rano” wypowiedział się na temat zamieszania związanego z utratą uprawnień pilotów do latania myśliwcami MiG-29. - Trzeba dokonać tzw. aktualizacji. To jest bardzo restrykcyjnie przestrzegana sprawa - pokreślił polityk PO.

 - Skoro przez jakiś czas nie lata się na danym samolocie, to taki certyfikat się traci - powiedział Tomasz Siemoniak w programie „Onet Rano”. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Rozumiem, że wczorajsza decyzja otwiera drogę do aktualizacji bądź odzyskania certyfikatów i w każdym przypadku decyzje będą podejmowane indywidualnie - dodał. 

Polityk Platformy Obywatelskiej wypowiedział się również na temat militarnego rozwoju Rosji. - Ostatnie 10 lat to bardzo duży rozwój rosyjskiej armii - stwierdził Siemoniak. - Kilkanaście lat temu Władimir Putin zapowiedział, że jego priorytetem jest rozwój armii. Oczywiście jest w tym dużo propagandy - dodał. - Jak słyszę o próbach najnowocześniejszej broni, która zmieni układ sił, to widzę tutaj propagandę nakierowaną na własne społeczeństwo - zaznaczył. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA