fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tomasz Grodzki: PiS będzie miał wicemarszałka Senatu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Kandydat opozycji na marszałka Senatu prof. Tomasz Grodzki powiedział, że jeśli zostanie wybrany na to stanowisko, to Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w izbie swojego wicemarszałka.

W ubiegłym tygodniu liderzy PO, PSL i Lewicy - Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz podjęli wspólną decyzję dotyczącą wyboru prezydium Senatu.

Kandydatem opozycji na marszałka Senatu został prof. Tomasz Grodzki. Opozycja ustaliła też kandydatów na wicemarszałków.

- Nie będziemy powielać zachowań PiS. Jeżeli ja będę marszałkiem Senatu, to PiS będzie miał swojego wicemarszałka - powiedział senator w rozmowie z Polsat News.

Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość próbowało przekonać do siebie kilku senatorów, by zdobyć w izbie większość. - Nie ulega wątpliwości, że co najmniej kilku z nich otrzymało jakieś propozycje. Zdecydowanie odmówili takiej korupcji politycznej. To jest przekupstwo - ocenił.

Profesor Tomasz Grodzki jest chirurgiem, wieloletnim działaczem PO w Szczecinie i dyrektorem jednego z tamtejszych szpitali.

W ostatnich wyborach zdobył prawie 150 tys. głosów. W trakcie starań PiS o zdobycie większości w Senacie otrzymał propozycję objęcia resortu zdrowia w przyszłym rządzie.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA