fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Paweł Kowal o Antonim Macierewiczu: Nie słynie jako gołąbek pokoju

tv.rp.pl
Paweł Kowal, zapytany w TOK FM o Marszałka Seniora, którym został Antoni Macierewicz oraz o to, jakiego przemówienia spodziewa się z jego strony, stwierdził, że "nie słynie jako gołąbek pokoju”.

Dziś odbywa się pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu. W izbie wyższej opozycja ma większość i wszystko wskazuje na to, że będzie miała także swojego marszałka. Tomasz Grodzki, którego wytypowano na to stanowisko, przestrzegał jednak, że „będzie spokojny dopiero po głosowaniach". W rozmowie z TOK FM Paweł Kowal przyznał, że nie sądzi, żeby w układzie sił coś miało się zmienić. - Wydaje mi się, że szczęśliwie dla Polski składa się tak, że Senat będzie w rękach opozycji - zaznaczył - Myślę, że to przywróci trochę powagi parlamentowi - dodał. 

Zdaniem Kowala, ostatnie kilka lat, pod względem ustrojowym, były dla polskiego parlamentu złe. Polityk wymienił tu między innymi szybko tworzone prawo oraz błyskawiczne głosowania. 

Kowal odniósł się także do słów Ryszarda Terleckiego, który miał powiedzieć, że prezydium Sejmu ma być wybrane dopiero po tym, jak wybrane zostanie prezydium Senatu. W opinii polityka wprowadzanie zamieszania w kwestii wyborów wicemarszałków jest niepotrzebne, gdyż od zawsze istniała tradycja, zgodnie z którą każdy, kto sformułuje klub ma swojego wicemarszałka. 

Jak przyznał Kowal, z jego informacji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość do końca próbowało przeciągnąć senatorów opozycji na swoją stronę, aby utworzyć większość. - Słyszałem, że wczoraj wieczorem większość PiS-owska podkupywała senatorów na najważniejsze stanowiska. Już nie Ministerstwo Sportu, ale nawet Ministerstwo Sprawiedliwości było w grze. To wszystko się nie udało (...) te próby przekupstw były śmieszne, niefajne. To patologia życia parlamentarnego - powiedział Kowal. 

Zapytany o Marszałka Seniora, którym został Antoni Macierewicz i o to, jakiego przemówienia z jego strony się spodziewa, Kowal powiedział, że "Macierewicz nie słynie jako gołąbek pokoju”. Dodał również, że administracja sejmowa poinformowała już posłów, że w tej kadencji nie będzie indywidualnego składania ślubowania. - Ślubować będziemy klubami, więc już na tym polu podziały są zaznaczane - zaznaczył Kowal. 

Jak stwierdził Kowal, zapowiedziany rząd "nie wnosi nic nowego” oraz "sam zapowiada kryzys".

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA