fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nigeria: Wielki wąż wpadł do sali obrad lokalnego parlamentu

Twitter / @UgboDesmond
Obrady regionalnego parlamentu w nigeryjskim stanie Ondo przerwał ogromny wąż, który przez sufit wpadł do sali plenarnej.

Do incydentu doszło w środę w budynku parlamentu w Akure w południowo-zachodniej Nigerii.

Jak poinformował rzecznik lokalnego parlamentu Gbenga Omole, wąż przez sufit wpadł na salę tuż przed rozpoczęciem obrad. - Udawaliśmy się właśnie do sali plenarnej, gdy z izby wypełznął ogromny wąż. To zakłóciło nasze spotkanie, musieliśmy szybko opuścić pomieszczenie - relacjonował rzecznik.

Nikt nie został ukąszony. Wizyta węża wywołała zamieszanie, w rezultacie sesja parlamentu została odroczona do czwartku.

W czwartek parlamentarzyści zdecydowali o bezterminowym odroczeniu obrad. - Mieliśmy zasiąść, gdy zawaliła się część sufitu, spadając tam, gdzie zazwyczaj siedzi przewodniczący parlamentu. Zapanowało wzburzenie. Gdy się rozejrzeliśmy dostrzegliśmy, że większość drewnianej konstrukcji budynku została uszkodzona przez termity - powiedział Omole.

W rozmowie z CNN rzecznik przyznał, że budynek parlamentu stanu Ondo od lat popada w ruinę. W maju członkowie izby rozmawiali o problemie z przedstawicielami władz państwowych.

Po znalezieniu odpowiedniego nowego miejsca, obrady mają zostać wznowione.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA