fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Młodzież Wszechpolska wnioskuje o delegalizację PO i Nowoczesnej

Twitter/Młodzież Wszechpolska
Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy złożą do prokuratury wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Non stop naruszają przepisy istniejącej w Polsce konstytucji i nawołują do nienawiści - brzmi uzasadnienie.

W swojej decyzji poinformowali na wspólnej konferencji prasowej rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch i poseł Robert Winnicki.

Złożenie do prokuratury wniosku o delegalizację PO i Nowoczesnej tłumaczą tym, że liderzy obydwu partii, Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w swoich wystąpieniach nawołują do nienawiści i do eliminacji z życia publicznego "działaczy narodowych", którzy prezentują poglądy bliskie "polskiemu narodowi".

Marzoch stwierdził, że dążenie do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i innych stowarzyszeń narodowych jest  naruszaniem konstytucji, bo ogranicza wolności i prawa obywatelskie, jakie w demokratycznym kraju powinny obowiązywać.

Narodowcy nawiązali do słów Grzegorza Schetyny, który podczas zorganizowanej przez Platformę konferencji "Kobieta-Polska-Europa" zapowiedział żądanie "delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji".

Źródło: Wprost.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA