fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Robert Biedroń: Paweł Adamowicz zmieniał się razem z Gdańskiem

tv.rp.pl
- Paweł inspirował, bo był odważny, robił rzeczy, które szły pod prąd - wspominał prezydenta Gdańska były prezydent Słupska Robert Biedroń.

Paweł Adamowicz swoimi działaniami w Gdańsku inspirował Roberta Biedronia. - Mnie takie rzeczy szczególnie inspirują, dodają mi skrzydeł kiedy widzę, że ktoś ma odwagę mówić rzeczy niepopularne, a Paweł przecież mówił dużo o uchodźcach, uczestniczył w marszach równości - mówił w TVN24 były prezydent Słupska.

Czytaj także: "Największe serce świata". W Gdańsku zapłonęły znicze

- Ten Paweł, którego przyjdzie nam żegnać w sobotę, to był prawdziwy Europejczyk, mało jest takich polityków, dlatego ta strata jest tym bardziej bolesna dla nas wszystkich - dodał.

Zdaniem Biedronia Adamowicz był wybitnym politykiem. - Był kimś, kto wymykał się z ram takiej też działalności partyjnej. Trzeba pamiętać też, że Paweł w pewnym momencie porzucił przynależność partyjną i wybił się na bycie ponad tym wszystkim - mówił.

- Mamy szansę odrobić lekcję pod nazwą Paweł Adamowicz i to, co on robił. Jak przełożyć to na przyszłość, nie tylko płakać, przeżywać, ale zastanowić się czego możemy nauczyć się od niego i od jego działalności - ocenił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA