fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ponad 600 tys. zł za referendum, którego nie będzie

Fotorzepa, Piotr Guzik
Ponad 600 tys. zł kosztowały objazdowe konsultacje, podczas których Kancelaria Prezydenta ustalała, jakie pytania powinny paść podczas zaproponowanego przez Andrzeja Dudę referendum konstytucyjnego. O tym, że referendum nie będzie, zdecydował Senat.

Jak pisze RMF FM, na kwotę 610 tys. zł składa się 100 tys. zł wydanych na 37 konferencji, podczas których ustalano treść pytań referendalnych.

180 tys. złotych przeznaczono na imprezę, która odbyła się na Stadionie Narodowym. Podsumowywano wówczas pierwszy etap kampanii referendalnej.

Kolejne 330 tys. pochłonęły koszty promocji - ulotki, spoty reklamowe i ogłoszenia w gazetach.

Czytaj także: Sondaż: Czy już pora zmienić konstytucję

Do kwoty ogólne 610 tys zł dochodzą koszty delegacji pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy brali udział w wymienionych już działaniach. Kancelaria Prezydenta tych kosztów nie podaje, bo są one wliczane do "ogólnej puli wydatków pracowniczych KPRP".

Senat głosami Prawa i Sprawiedliwości odrzucił proponowane przez prezydenta referendum, które miałoby się odbyć w dniach 10-11 listopada i - według Andrzeja Dudy - odpowiedzieć na pytanie, co należałoby zmienić w ustawie zasadniczej.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA