fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Książęcy ślub: Szczegóły uroczystości

AFP
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle, który odbędzie się już w sobotę, wzbudza wielkie zainteresowanie na całym świecie. Jak będzie wyglądać uroczystość?

Kiedy jest ślub i kto go planuje?

Ślub odbędzie się w sobotę, 19 maja w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku Windsor, gdzie ochrzczono księcia Harry’ego. Mówi się, że jest to “szczególne miejsce” dla pary i ich związku.

Za organizację ślubów i wesel w brytyjskiej rodzinie królewskiej odpowiada biuro Lorda Szambelana w Pałacu Buckingham. Mimo tego, nad programem uroczystości czuwają książę Harry i Meghan Markle. Ceremonialnymi aspektami tego dnia zajmie się prywatny sekretarz księcia Harry’ego, Edward Lane Fox.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00.

Główne aspekty wesela, w tym nabożeństwo, muzyka, kwiaty czy dekoracje, zostaną opłacone przez rodzinę królewską.

Kto jest na liście gości?

Zaproszenia na ślub zostały wysłane do 600 gości. Z wybranymi 200 bliskimi przyjaciółmi para spotka się na weselu w Frogmore House w Windsorze.

Jak poinformowano w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington, na ślubie książęcej pary nie będą obecni brytyjscy politycy ani przedstawiciele władz innych krajów.

Stwierdzono, że lista gości będzie ograniczona do tych, którzy są najbliżej związani z parą. Ma to związek między innymi z tym, że Kaplica św. Jerzego jest stosunkowo niewielka oraz z tym, że książę Harry nie znajduje się w bezpośrednim szeregu dziedziczenia.

Goście poinformowani zostali między innymi o zasadach dotyczących ubioru. Zakazano również używania aparatów i posiadania dużych toreb, dodając, że goście zostaną poproszeni o oddanie telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń służących do robienia zdjęć.

Niektórzy goście otrzymali zaproszenie do przebywania na terenie przed kaplicą, gdzie będą mogli zobaczyć, jak młoda para i ich goście weselni przyjeżdżają i wyjeżdżają.

Wśród gości znajdą się członkowie rodziny Meghan Markle oraz wielu członków rodziny królewskiej.

Forma zaproszenia na ślub jest kontynuacją wieloletniej tradycji monarchii. Zostało ono wykonane przez Barnard&Westwood. Zaproszenie sygnowane jest herbem Księcia Walii, drukowanym złotym atramentem.

Świadkowie

Książę Harry poprosił swojego brata, księcia Williama, aby był świadkiem na jego ślubie. Pierwszą druhną Meghan Markle będzie natomiast jej przyjaciółka Jessica Mulroney. Jest stylistką. Poznała Meghan Markle na planie serialu „The Suits”, gdzie się do siebie zbliżyły.

Zaangażowane będą także dzieci księcia Williama i księżnej Kate – książę George i księżniczka Charlotte. Mały książę będzie paziem, a jego siostra druhną.

Źródło: The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA