fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Indonezja: Prezydent musiał płacić, bo dostał prezent

AFP
Prezydent Indonezji Joko Widodo zapłacił 11 milionów rupii (ok. 800 dolarów), aby móc zatrzymać prezent który otrzymał od premiera Danii Larsa Lokke Rasmussena w listopadzie 2017 roku.

Prezentem, na którym prezydentowi Widodo tak bardzo zależało była winylowa płyta z albumem "Master of Puppets" zespołu Metallica - informują indonezyjskie media.

Płytę Widodo otrzymał w listopadzie od przebywającego z oficjalną wizytą w Indonezji premiera Danii Larsa Lokke Rasmussena.

Prezydent Indonezji - jak podaje BBC - jest znany z sympatii do heavy metalu, jest też fanem zespołu Metallica. Widodo pojawia się nawet na rockowych koncertach budując wizerunek polityka, który jest blisko zwykłych obywateli.

Prezent od Rasmussena zainteresował jednak Komisję ds. Krzewienia Korupcji (Corrpuption Eradication Comission - KPK), która uznała, że skoro Widodo otrzymał płytę jako urzędujący prezydent, nie należy ona do niego lecz do urzędu prezydenta.

Widodo chciał jednak zatrzymać płytę dlatego postanowił wpłacić na konto prezydenckiej kancelarii sumę zgodną z szacowaną wartością prezentu.

- Tu nie chodzi o pieniądze, ale o świadomość, że w kwestiach korupcji liczą się nawet najdrobniejsze kwestie - powiedział rzecznik KPK.

Transparency International umieszcza Indonezję pod względem skali korupcji w kraju na 96 miejscu spośród 180 państw świata.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA