fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Republikanin chwali reformę podatkową. "Sekretarka zyskała 1,5 dol."

AFP
Paul Ryan, czołowy polityk Partii Republikańskiej, spiker Izby Gmin, przekonując na Twitterze o korzyściach wynikających z reformy podatkowej przeprowadzonej przez Donalda Trumpa napisało sekretarce w szkole publicznej w Pensylwanii, która była "mile zaskoczona, że jej zarobki zwiększyły się o 1,5 dolara tygodniowo". Po fali krytyki, jaka na niego spadła, Ryan usunął swój wpis.

"Sekretarka w szkole publicznej w Lancaster, w Pensylwanii powiedziała, że jest miło zaskoczona tym, że jej pensja wzrosła o 1,5 dolara tygodniowa... powiedziała, że to z nawiązką pokryje roczne koszty jej członkostwa w Costco (sieć supermarketów w USA podobna do działającego w Polsce Makro - aby robić w nich zakupy trzeba posiadać kartę członkowską co wiąże się z pewną, niewielką opłatą - red.).

Ryan zamieścił też linka do depeszy Associated Press z reakcjami pracowników na wzrost wynagrodzeń związany z cięciami podatkowymi dokonanymi przez Trumpa.

Po kilku godzinach Ryan jednak skasował swój wpis. Powód? W internecie spadła na niego fala krytyki.

"Jestem podekscytowana, że #ZDolaremPięćdziesiątNaTydzień spłacę mój kredyt studencki w ciągu 339 lat" - kpiła jedna z użytkowniczek Twittera. "Nie wiem co jest bardziej przygnębiające: to, że Paul Ryan uważa, iż tweet o Costco był dobry, czy fakt, że klasa pracująca w USA jest tak zdołowana, że będzie wdzięczna nawet za dolara" - napisała inna.

Nancy Pelosi, liderka Demokratów Nancy Pelosi komentując skasowanie tweeta przez Ryana napisała na Twitterze, że Republikanie ukrywają fakt, iż cięcia podatkowe dokonane przez Trumpa są "prezentem dla korporacji w USA i najbogatszego 1 proc. Amerykanów" kosztem całego społeczeństwa.

A Jon Favreau, były pracownik administracji Baracka Obamy napisał: "Jako podziękowanie za warte 1 bilion dolarów cięcia podatku dla korporacji, Paul Ryan otrzymał 500 tys. dolarów wpłaty na kampanię wyborczą od braci Koch (właścicieli koncernu Koch Industries - red.), co wystarczyłoby prawdopodobnie na zakup Costco".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA