fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Wprowadzałem Polskę do UE...". Saryusz-Wolski czuje winę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Mieszanina poczucia winy i wściekłości, że wprowadzając Polskę do Unii Europejskiej, a PO do Europejskiej Partii Ludowej, nieintencjonalnie umożliwiłem, że narzędzia do zniesławiania Polski i szkodzenia jej, trafiły w tak złe i niegodne ręce" - napisał na Twitterze eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Saryusz-Wolski we wcześniejszym tweecie zarzucił Donaldowi Tuskowi łamanie "ducha artykułu 15 ust. 6 Traktatu UE". To reakcja na wpis przewodniczącego Rady Europejskiej na temat polityki rządu PiS.

"Autorom Traktatu do głowy nie przyszło że przewodniczący Rady Europejskiej może programować i kierować nieformalnie i z tylnego fotela opozycją polityczną w kraju pochodzenia" - dodaje Saryusz-Wolski.

Były europoseł PO zarzucił też "opozycji totalnej, że jej działania w PE doprowadziły" do przyjęcia przez PE "antypolskiej rezolucji PE, zmierzającej do uruchomienia art. 7".

Jacek Saryusz-Wolski został usunięty z PO i Europejskiej Partii Ludowej po tym jak zgodził się kandydować przeciwko Donaldowi Tuskowi starającemu się o przedłużenie mandatu na stanowisku szefa RE. Ostatecznie przeciwko Tuskowi opowiedziała się tylko Polska.

W latach 2000-2001 Saryusz-Wolski był sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej. Pełniąc tę funkcję, brał udział w negocjacjach akcesyjnych podczas szczytu w Nicei w grudniu 2000 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA