fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PiS traci w nowym sondażu KANTAR

PAP/ Jacek Turczyk
32 procent ankietowanych w sondażu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 wskazało, że w wyborach do Sejmu oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. To spadek o 3 punkty proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu z 12 lipca.

W sondażu na drugim miejscu, za koalicją PiS - Polska Razem - Solidarna Polska, uplasowała się Platforma Obywatelska. Swój głos na partię Grzegorza Schetyny zadeklarowało 23 procent badanych (wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem).

Na trzecim miejscu w sondażu uplasowała się Nowoczesna (10 procent, wzrost o 2 pkt. proc.), a na czwartym Kukiz'15 (8 procent, bez zmian).

Po 4 procent w badaniu uzyskały Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, jednak w wynikach prezentowanych przez Fakty TVN osobno uwzględniono głosy "odmowa odpowiedzi" oraz "Nie wiem / trudno powiedzieć / jeszcze nie zdecydował". Po odliczeniu tych głosów, obie partie mogłyby liczyć na miejsce w Sejmie.

Po trzy procent głosów w badaniu uzyskały partie Wolność i Razem, a jeden - Ruch Narodowy.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez KANTAR Millward Brown SA 21 lipca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA