fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Petro Poroszenko nie przyjechał na finał Eurowizji

AFP
Na odbywający się w Kijowie finał Eurowizji nie przyjechał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Powodem tej decyzji było ostrzelanie miasta Awdijiwki na wschodzie kraju.

Cztery osoby cywilne zginęły w wyniku ostrzału miasta Awdijiwka na północ od Doniecka na wschodzie Ukrainy – podały władze Ukrainy. Ataku dokonali prorosyjscy bojownicy z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

„20 minut temu okupanci ostrzelali dzielnicę domów jednorodzinnych w Awdijiwce. W rejonie ulicy Sapronowa pocisk trafił w podwórze jednego z domów. Zginęły trzy kobiety i jeden mężczyzna. Jeszcze jeden mężczyzna w stanie ciężkim został hospitalizowany” – napisał ok. godziny 19 czasu polskiego szef ukraińskiej administracji państwowej w obwodzie donieckim Pawło Żebriwski.

"Planowałem obejrzeć finał konkursu wraz z moją żoną Mariną, ale z powodu ostrzału Awijiwki i śmierci cywilów, podjąłem decyzję, że nie pojawię się na finale konkursu"- napisał Poroszenko na jednym z portali społecznościowych. 

62. konkurs Eurowizji odbywa się na Ukrainie, gdyż zwyciężczynią jego ostatniej edycji, która była organizowana w Sztokholmie, została ukraińska piosenkarka pochodzenia tatarskiego Dżamala (Jamala).

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA