fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Platforma tuż za PiS-em

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna
PAP/ Tomasz Gzell
Platforma Obywatelska ma już prawie takie samo poparcie, jak Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public dla Gazety Wyborczej.

Według sondażu Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 28-procentowe poparcie. Platformę Obywatelską od wyniku PiS dzieli zaś tylko jeden punkt procentowy.

Obie partie w stosunku do poprzedniego sondażu Kantar Public zyskały. Poparcie dla PiS wzrosło o 1 punkt procentowy, za to dla PO - o 3 punkty.

Wrosło również poparcie dla Kukiz'15 i PSL. Ruch Pawła Kukiza w poprzednim sondażu, przeprowadzonym 23 marca, mógł liczyć na 11 procent poparcia. W najnowszym poprawił się o jeden punkt proc. Tyle samo zyskał PSL - obecnie Ludowcy mają 4 procent poparcia.

Najwięcej straciła za to Nowoczesna. Partia Ryszarda Petru w poprzednim notowaniu miała 8 procent poparcia, teraz spadło ono o 3 punkty proc.

Spadła liczba osób niezdecydowanych. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 13 procent badanych - o 2 punkty proc. mniej niż przed trzema tygodniami.

Telefoniczny sondaż został przeprowadzony 12 kwietnia na losowej próbie, ogólnopolskiej 1000 dorosłych Polaków.

Źródło: Gazeta Wyborcza
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA