Polityka

Sondaż IBRiS: Spada poparcie dla wszystkich partii

Fotprzepa, Jerzy Dudek
Polacy odwracają się od partii politycznych. W ostatnim sondażu IBRiS dla Onet.pl spadło poparcie dla wszystkich największych ugrupowań. Wciąż wygrywa PiS. Aż ponad 42 proc. Polaków deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, wygrałoby je, podobnie jak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie dla tej partii spadło jednak od ostatniego badania o 3,2 pkt. proc. i wynosi 32,8 proc.

Daleko w tyle pozostaje Platforma Obywatelska, która według sondażu cieszy się poparciem 18,1 proc. badanych, co oznacza spadek o 2,1 pkt. proc.

Na ostatnim miejscu na podium wciąż Nowoczesna - również z coraz mniejszym poparciem: w badaniu zyskała głosy 11,6 proc. ankietowanych (spadek o 1,8 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15 - 8,1 proc., PSL - 6,2 proc. i SLD  - 6,2 proc. !!,4 proc. Polaków nie wie, na kogo oddałoby głos.

Chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych w marcu 2017 deklaruje 56,7 ankietowanych Polaków. Aż 42,9 proc. pytanych stwierdziło, że nie zamierza głosować.

 

Źródło: Onet.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL