fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niebieskooki chłopak z przedmieścia

Getty Images
Sto lat temu urodził się Frank Sinatra. Jego karierę można skwitować jednym zdaniem: był największym wokalistą w historii muzyki. Jego nagrań będziemy słuchać zawsze z jednego choćby powodu – nieustannie wzbudzają emocje.

Życie Sinatry pozostanie natomiast kontrowersyjne i nie do końca odgadnione, choć poświęcono mu tuzin biografii. Kim był człowiek, który swoje życie, nie tylko to artystyczne, podsumował piosenką „My Way", do której tekst napisał dla niego Paul Anka?

– Byłem wtedy za młody, żeby ją wykonywać, ale wystarczająco dojrzały, by stworzyć historię, o której opowiada – powiedział mi cztery lata temu Paul Anka. – Sinatra wiele mnie nauczył. Byliśmy przyjaciółmi.

Sowiecka doktryna

Na ten utwór 25 października 1989 roku powołał się Giennadij Gierasimow, rzecznik prasowy ministra spraw zagranicznych Związku Radzieckiego Eduarda Szewardnadze. W programie „Good Morning America" powiedział, że jego kraj respektuje teraz wolność wyboru wszystkich państw co do swojej przyszłości, przy czym wymienił kraje Układu Warszawskiego.

– Mamy teraz „doktrynę Sinatry", który śpiewał piosenkę „My Way". Więc niech każdy kraj decyduje sam, jaką drogę obierze – po...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA