fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gary Lineker. Od gwiazdy stadionu do gwiazdy ekranu

Forum
Żaden z byłych angielskich piłkarzy nie osiągnął po zakończeniu kariery takiej pozycji jak on. Objaśnia rodakom futbol w kultowym programie BBC, ale do tego się nie ogranicza. Jedni go szanują, inni nienawidzą. Gary Lineker 30 listopada kończy 60 lat.

Stosunek niektórych do tych młodych uchodźców jest okropnie rasistowski i całkowicie bezduszny. Co się dzieje z naszym krajem?". Tego tweeta Lineker napisał w 2016 roku, w środku kryzysu uchodźczego. Codziennie do Europy docierały tysiące nielegalnych imigrantów, ludzi uciekających przed wojną, prześladowaniem i głodem, na tyle zdesperowanych, że decydowali się płacić przemytnikom, by upchnęli ich w przyczepie tira, a jeszcze częściej w przepełnionej łodzi, która pod osłoną nocy dobijała do europejskiego wybrzeża. Temat uchodźców wywoływał skrajne emocje. W internecie roiło się od rasistowskich komentarzy, a gdy okazało się, że terroryści odpowiedzialni za atak na salę koncertową Bataclan w Paryżu przedostali się do Europy, wykorzystując szlaki uchodźcze, pogarda osiągnęła niespotykane wcześniej rozmiary.

Lineker to były piłkarz reprezentacji Anglii, trzykrotny król strzelców ligi angielskiej. Żaden zawodnik w koszulce z trzema lwa...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA