fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

100 książek na stulecie

materiały prasowe
Prezentujemy pierwsze trzy książki z nowego kanonu literackiego stworzonego specjalnie na stulecie niepodległości Polski w akcji Instytutu Książki i radiowej Trójki.

W najbliższych tygodniach „Plus Minus" będzie patronował inicjatywie Programu 3 Polskiego Radia oraz Instytutu Książki nazwanej „100 książek na stulecie niepodległości". Do wspólnego stworzenia nowego kanonu XX-wiecznej literatury polskiej zaproszono pięciu literaturoznawców.

Swoje propozycje przedstawili: prof. Krzysztof Dybciak, prof. Maciej Urbanowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. nadzw. Krzysztof Koehler z UKSW w Warszawie oraz wicedyrektor Instytutu Książki, prof. Dariusz Nowacki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, recenzent współczesnej literatury polskiej oraz dr hab. Jarosław Klejnocki, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim i dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Cała piątka została poproszona o stworzenie swoich list najważniejszych utworów polskiej literatury z ostatniego stulecia. Tytuły, które powtarzały się w ich wyborach, trafiły na ostateczną listę nowego kanonu prezentowaną na stronie www.polskieradio...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA