fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Alternatywa dla recyklingu

Rzeczpospolita
Iggy Pop musi lubić o sobie słuchać. Gdy grupa Cool Kids of Death wspomniała o nim w utworze „Dwadzieściakilka lat", niedługo później dostała szansę zagrać przed nim w Londynie. W przypadku braci Kacperczyków na razie stanęło na poleceniu ich na Facebooku – profil amerykańskiego muzyka śledzi 1,5 mln fanów, a utwór „IGGY" lubelskiego duetu doczekał się na nim pozytywnych reakcji.ł pło

„Jedyny Iggy to Iggy Pop", a jedyna relacja, która na dłuższą metę sprawdza się na muzycznej drodze Maćka i Pawła, to ta rodzinna. Po różnych projektach i krótkiej, acz intensywnej, karierze zespołu Suumoo Kacperczykowie dorobili się długogrającej płyty dopiero w braterskim formacie. To dość zaskakujące, skoro z Suumoo dopiero co grali na festiwalach w całej Polsce, a krytycy przepowiadali im wielką karierę. Ale albumem „Sztuki piękne" bracia przekonująco wyjaśniają, dlaczego musieli zrobić to właśnie we dwóch.
KACPERCZYK to już nie prosta indie-elektronika. Słychać, że nie przypadkiem trafili do kojarzonej z rapem wytwórni SBM Label. Ich album to hip-hop muzyki alternatywnej: eklektyczne brzmienia i dopieszczone teksty. Odważnie łączą gatunki i nurty, choć wszystko pozostaje w dość romantycznym klimacie (dużo mówi premiera w walentynki).

Debiutancką płytą manifestują swoją wizję twórczą: jak w kulturze recyklingu – cytatów, sampli ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA