fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Joanna Mucha: Rozważam start w wyborach na szefa PO

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, fot. Ryszard Hołubowicz
Dominuje poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć - mówi Joanna Mucha w Onecie.

Posłanka PO jest zdania, ze partia powinna przeprowadzić wybory szefa natychmiast - tylko wtedy "szef PO miałby pełny mandat do tego, by przeprowadzić ewentualną procedurę związaną z wyborami kandydata na prezydenta RP" - mówi w wywiadzie dla Onetu.

Czytaj także:  Joanna Mucha: Nie zagłosuję na Schetynę

Mucha jest zwolenniczką  rozliczeń za przegrane wybory parlamentarne wewnątrz partii, a nie w mediach.

- Powinniśmy porozmawiać szczerze między sobą o tym, co było dobre, a co złe w ostatnich kampaniach - mówi dodając, że wybory były dla Koalicji Obywatelskiej do wygrania.

Choć Joanna Mucha twierdzi, że o buncie w PO nie ma mowy, to jednak i wśród członków partii, i wśród jej wyborców dominuje potrzeba zmiany.

- Dominuje poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć - mówi.

Posłanka uważa, że bez względu na to, kto będzie kandydować na to stanowisko, wszyscy "będą ze sobą pięknie konkurować".

Mucha przypomniała, że żadnych z ostatnich wyborów - europejskich, samorządowych i parlamentarnych - nie wygrała PO, ale jej zdaniem trudno jest wygrywać, jeśli polityczny przeciwnik jako element kampanii wyborczej stosuje wielomiliardowe transfery programów społecznych, poparcie zdominowanej przez siebie telewizji publicznej oraz kościoła.

- Ale te trzy okoliczności nie zmienią się w najbliższym czasie a my musimy zacząć wygrywać. A to oznacza, że musimy zmienić nas samych. Największy żal mam o to, że tych trzech lat nie przeznaczyliśmy na głęboką pracę programową - mówi Joanna Mucha.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA