fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Sławomir Neumann: Nie chcemy 150 mandatów. Chcemy wygrać wybory

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Idziemy do wyborów z taką drużyną, która daje gwarancję dobrego wyniku - mówi Sławomir Neumann.

Grzegorz Schetyna, Paweł Kowal, Barbara Nowacka, Tomasz Zimoch, Tomasz Lenz, Bartłomiej Sienkiewicz, Riad Haidar, Małgorzata Kidawa-Błońska, Witold Zembaczyński, Borys Budka, Sławomir Neumann, Sławomir Nitras to część „jedynek" bloku wyborczego PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni na wybory parlamentarne. Katarzyna Lubnauer jest warszawską „dwójką" Koalicji Obywatelskiej.

– To sprawdzona koalicja i sprawdzone relacje – zapewniał szef Platformy Grzegorz Schetyna. – W polityce potrzebne jest otwarcie i współpraca – naszym celem jest zwycięstwo - mówił.

Po ogłoszeniu list o swojej rezygnacji poinformowała Iwona Hartwich, liderka zeszłorocznego strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.  "Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana" - zaznaczyła.

uczestniczenia w krajowym sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej zrezygnowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. To reakcja na narzucenie przez Grzegorza Schetynę łódzkiej "jedynki" - Tomasza Zimocha.

- Uważam że wizja, którą zaproponowała Hanna Zdanowska, była wizją defensywną w regionie łódzkim. My chcemy wygrać tam wybory, a nie powielić wyniku - powiedział w Polsat News Sławomir Neumann.

- Koalicja Obywatelska nie idzie po 150 mandatów. My chcemy mieć 240 mandatów. Chcemy wygrać wybory. Idziemy z taką ekipą, ludźmi, drużyną, która daje gwarancje dobrego wyniku wyborczego - dodał.

- To nie jest koalicja partii. Tak naprawdę myśmy mówili to naszym partnerom. Musimy odrzucić takie partyjne drobne interesiki. Niektórzy to zrozumieli, niektórzy nie. Myślę, że też jeszcze być może przyjdzie namysł u naszych byłych partnerów z Koalicji Europejskiej - powiedział szef klubu PO.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA