fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Grabiec: Wiceprzewodniczący PO w komitecie prezydenta

rp.pl
- Platforma zgłosi jednego z wiceprzewodniczących partii - zapowiedział jej rzecznik. - Taka rada dla kolegów i koleżanek z Nowoczesnej: żeby nie odbijać się od ściany do ściany - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Jan Grabiec, poseł i rzecznik PO.

Dzisiaj ma zapaść wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który oceni czy sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa zostali wybrani zgodnie z konstytucją. - Trudno to nazwać wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, bo to są osoby, które podszywają się pod sędziów - mówił Grabiec. Dodał, że to jakby ktokolwiek wziął legitymację sędziego i ogłosił wyrok.

 

Rzecznik Platformy straszył, że dzięki zdobywanej władzy minister sprawiedliwości może mieć wpływ na układ list wyborczych zarówno opozycji, jak i swojego obozu. - Po wdrożeniu tych ustaw minister Zbigniew Ziobro stanie się najpotężniejszym człowiekiem w Polsce - mówił Grabiec. - To nie tylko chodzi o atak na opozycję. Ziobro może mieć wpływ na obsadzanie list wyborczych w swoim ugrupowaniu - dodał.

Mówił również, że ręczne wygaszanie kadencji sędziów i powoływanie "swoich" w ich miejsce sprawi, że minister Ziobro będzie miał wpływ na wszystkie wyroki w Polsce. - Wystarczy mieć jednego podporządkowanego sędziego w danym sądzie, a można wtedy różne sprawy kierować do niego - mówił Grabiec.

Gość komentował też wydarzenie nazwane "córką leśnika". Chodzi o wręczenie tajemniczej koperty szefowi MSW przez ministra środowiska Jana Szyszkę. - Samo zdarzenie nosi znamiona powoływania się na wpływy - mówił Grabiec. Jego zdaniem to pokazuje mechanizm obsadzania stanowisk przez PiS.

Wniosek PO o odwołanie szefa MSW Mariusza Błaszczaka zostanie dopiero rozpatrzony na lipcowym posiedzeniu Sejmu. - W ostatnich tygodniach mieliśmy też przypadek śmierci na komisariacie w Częstochowie, a także kolejny przypadek tortur w Lublinie - wyliczał Grabiec. - To system, który przez półtora roku był tolerowany przez PiS.

- Minister Błaszczak chyba nie ma pojęcia o tym co się dzieje w policji, ale on dał wolną rękę wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu - kontynuował Grabiec.

Grabiec skrytykował Nowoczesną, która nie zamierza desygnować przedstawiciela do komitetu prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100-lecia niepodległości. - Platforma zgłosi jednego z wiceprzewodniczących partii - zapowiedział jej rzecznik. - Taka rada dla kolegów i koleżanek z Nowoczesnej: żeby nie odbijać się od ściany do ściany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA