fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Rekordowa kara nałożona na Lech Poznań

YouTube
120 tysięcy złotych musi zapłacić Lech Poznań w związku z wydarzeniami, do których doszło podczas mecz z Legią Warszawa.

Decyzję w sprawie kary dla Lecha Poznań podjęła Komisja Ligi. Dodatkowo kibice klubu otrzymali zakaz udziału w meczach wyjazdowych do końca tego roku.

Wcześniej klub z Poznania został ukarany przez wojewodę wielkopolskiego. Pięć spotkań ligowych i trzy w ramach europejskich pucharów zostanie rozegranych bez udziału publiczności.

Dodatkowo Komisja Ligi na jeden mecz ekstraklasy zamknęła trybunę za jedną z bramek. Na trzy spotkania nie będą mogły wejść osoby, które podczas ostatniego meczu znajdowały się w tym sektorze. Kary zaczną obowiązywać po wykonaniu decyzji wojewody.

W 77. minucie spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa, przy stanie 2:0 dla Legii (ten wynik dawał stołecznej drużynie mistrzostwo Polski) pseudokibice Lecha zaczęli wrzucać na murawę race i inne środki pirotechniczne doprowadzając do przerwania spotkania. Chwilę później na murawę wbiegła niewielka grupa pseudokibiców Lecha w kominiarkach, a piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Komisja Ligi w trybie pilnym podjęła decyzję o walkowerze 3:0 dla Legii Warszawa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA