fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica

Lewica: Nie będziemy się bawić w totalną opozycję

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Byliśmy i będziemy opozycją, dopóki PiS będzie w Polsce rządziło - zapowiedział podczas konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Gawkowski podkreślił, że miliardy euro, które mogą dzięki Funduszowi Odbudowy  trafić do Polski, będą służyć jej obywatelom. Lewica poprze projekt ustawy, bo w trudnych chwilach stoi po ich stronie i po stronie interesu Polski.

Poseł Lewicy przekonywał, że Lewica, choć przeciwna rządom PiS, nigdy anty-PiS-em nie będzie i nie będzie się bawić w "totalną opozycję".

Gawkowski mówił, że posłowie Lewicy przyszli do parlamentu po to, aby godnie bronić interesów obywateli, którzy na nią głosowali.

Przypomniał, że Lewica już w marcu rozpoczęła konsultacje społeczne i rozmowy z samorządami.

- Otrzymaliśmy ponad 350 opinii z całej Polski. Wszystkie jednoznacznie mówiły: rozmawiajcie o tym, aby FO uruchomić, żeby polskie samorządy, polscy obywatele, polskie szpitale, służba zdrowia, edukacja i wiele innych obszarów mogło z tych pieniędzy skorzystać - mówił szef klubu Lewicy.

Zadeklarował, że Lewica poprze projekt ustawy ws. ratyfikowania decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Dyscyplina partyjna obowiązywać nie będzie.

- Byliśmy i będziemy opozycją, dopóki PiS będzie w Polsce rządziło. Ale w takich chwilach jak dzisiaj, odpowiedzialności za Europę i za Polskę, lewica mówi „tak” dla Funduszu Odbudowy - mowił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA