fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

W Gdyni o jakości życia, jako usłudze

Dzisiaj konkurencja między miastami jest dużo większa niż kiedykolwiek - mówił Slagin Parakatil, dyrektor w firmie Mercer podczas panelu otwierającego tegoroczny REAL ESTATE IMPACTOR.
rp.pl
Dzisiaj konkurencja między miastami jest dużo większa niż kiedykolwiek. Wygrywać będą te które zadbają o równomierny rozwój oraz zachowanie swojej tożsamości - mówił Slagin Parakatil, dyrektor w firmie Mercer podczas panelu otwierającego tegoroczny REAL ESTATE IMPACTOR konferencję dedykowaną branży nieruchomości.

W swoim wystąpieniu Slagin podkreślał przy tym, że „kopiowanie rozwiązań z innych ośrodków, plasujących się wysoko w rankingach atrakcyjności nie ma większego sensu".

- Ten kongres jest dla nas bardzo ważny, bo dotyka bardzo ważnej tematyki. Pozwala wymieniać się doświadczeniami pomiędzy biznesem a samorządem w taki sposób, abyśmy lepiej się rozumieli. Tym razem mówimy o jakości życia, to temat idealny dla Gdyni, bo nasze miasto ma wpisaną ją w swoją strategię rozwoju - mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Włodarz miasta Wojciech Szczurek zaznaczył, że jeszcze parę lat temu oceniając atrakcyjność miast brano pod uwagę ilość środków, jakie są one wstanie pozyskać z budżetu unijnego. Dziś na znaczeniu przybierają natomiast inne elementy związane m.in. z ofertą miast oraz tego jak się w nim żyje. Wiążą się z tym pewne zagrożenia, o których muszą pamiętać władze lokalne.

- Miasta nie mogą dopuszczać do rozwarstwienia społecznego - mówił Szczurek.

REAL ESTATE IMPACTOR to wydarzenie, które redakcja „Rzeczpospolitej" organizuje już po raz trzeci w Gdyni. Konferencja to nie tylko okazja do rozmów i wymiany doświadczeń, ale także do wyróżnień. W tym roku nagrodzimy inwestycje, które znacząco wpływają na jakość polskich miast. Zwycięzców poznamy jeszcze pierwszego dnia.

Drugiego dnia skupimy się na jakości rządzenia. Czy polskie miasta są dobrym usługodawcą i czy potrafią stworzyć pakiet usług dla swoich mieszkańców? Czy umieją odczytać potrzeby lokalnej społeczności i przekuć tę wiedzę w udane projekty urbanistyczne? Czy polskie miasta jako jednostki administracji publicznej nadążają nad tempem zmian w zakresie potrzeb i oczekiwań swoich mieszkańców?

Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas drugiego dnia REAL ESTATE IMPACTOR.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA