fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Rynek pracy kształtuje rynek mieszkań na wynajem

BGKN
Polacy nie wahają się jeździć po kraju za pracą, firmy są gotowe zapewniać im lokum.

Gotowość Polaków do jeżdżenia po kraju za pracą zwiększa popyt na lokale na wynajem. Jak podaje zarządzany przez BGKN Funduszu Mieszkań na Wynajem, 80 proc. ankietowanych przez serwis Praca.pl zadeklarowała przyjęcie ofertę pracy w innym mieście, a co piąty respondent uwarunkowywałby to od zapewnienia służbowego lokum przez pracodawcę. Z kolei dla firm oferta mieszkania to jeden za sposobów na pozyskanie kadry w czasach niskiego bezrobocia.

- Dynamika rotacji pomiędzy miejscami pracy przekłada się na wzrost popytu na mieszkania do wynajęcia. Już nie tylko rodziny z dziećmi, osoby samotne i studenci poszukują mieszkań na wynajem. Coraz częściej zainteresowane takim najmem są firmy i ich pracownicy - mówi cytowany w komunikacie Rafał Malik, dyrektor biura zarządzania najmem w Funduszu Mieszkań na Wynajem. Firmy i korporacje, które wynajmują całe portfele mieszkań dla swoich pracowników, są ważnym odbiorcą najmu komercyjnego. To atrakcyjna alternatywa dla kosztownych pobytów hotelowych czy rozdrobnionej oferty prywatnych właścicieli – dodaje.

Ekspert wskazuje, że firmy, które szukają mieszkań dla swoich pracowników, zwracają szczególną uwagę na lokalizacje jak najlepiej skomunikowane z miejscem pracy. Ważne jest też kompleksowe umeblowanie i wyposażenie takiego lokum w sprzęty AGD. - Prym w wynajmowaniu mieszkań służbowych dla swoich pracowników wiodą zagraniczne firmy, które otwierają filie w polskich miastach i muszą zapewnić oddelegowanym na kontrakty pracownikom zakwaterowanie na czas pobytu w kraju. Jednak bez względu na to, czy mieszkania wynajmują zagraniczne czy rodzime przedsiębiorstwa, czas najmu jest dokładnie sprecyzowany. Może on być krótkoterminowy – od kilku dni do kilku miesięcy, lub długoterminowy – od roku do nawet 5 lat w zależności od branży – mówi Malik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA