fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Zabytkowa kamienica na Nowym Świecie sprzedana

materiały
Kamienicę Natansona przy ul. Nowy Świat 2 w Warszawie od spółki WPG kupuje AFI Europe.

To największa tegoroczna transakcja na rynku zabytkowych kamienic w Warszawie. Ceny jednak nie podano. - To jedna z bardzo nielicznych lub nawet jedyna w ostatnim czasie taka transakcja w tej lokalizacji w Warszawie - komentuje Paweł Nowak, wicedyrektor działu gruntów inwestycyjnych i inwestycji alternatywnych w firmie doradczej CBRE, która pośredniczyła w transakcji. - Plac Trzech Krzyży to rodząca się na nowo prestiżowa lokalizacja biurowa i zakupowa. Kamienica Natansona jest wyjątkową perełką architektoniczną, która przez wiele lat była domem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Dzięki nowemu inwestorowi obiekt może zmienić swoją funkcję i zyskać nowe życie. Do naszych zadań należało stworzenie i przeprowadzenie całego procesu sprzedaży projektu, który udało nam się zamknąć w rekordowym czasie czterech miesięcy, co pokazuje jak duże zainteresowanie budzą takie nieruchomości.

Dyrektor przypomina, że budynek powstał w 1910 r. na miejscu kamienicy z połowy XIX w., na polecenie przedstawiciela warszawskiej wybitnej rodziny Natansonów - bankierów, księgarzy i wydawców. Dziś jest wpisany do rejestru zabytków. Jego powierzchnia to 6 tys. mkw. Sprzedający - firma WPG zajmowała budynek ją od wielu lat.

- Od wielu lat zajmowaliśmy w kamienicy powierzchnię biurową, dlatego tak trudno było nam się z nią rozstać. Mając jednak na uwadze wysokie walory architektoniczne obiektu i doskonałą lokalizację, mieliśmy również świadomość, że wartość nieruchomości jest znaczna i ten potencjał można wykorzystać poprzez renowację i adaptację do nowych funkcji biznesowych - komentuje cytowany w komunikacie Ryszard Brzozowski, prezes Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. - Cieszymy się jednocześnie, że dzięki nowemu właścicielowi obiekt odzyska należne mu miejsce jako perełki architektury rejonu placu Trzech Krzyży i utwierdzi swoją pozycję wśród zabytków na trasie Traktu Królewskiego - podkreśla.

To już drugi tego typu budynek kupiony przez firmę AFI w Warszawie. Wcześniej spółka została właścicielem kamienica Wolfa Krongolda, zwanej potocznie Pekinem, wzniesionej w latach 1896 - 1899 przy ul. Złotej.

- Wierzymy w rozwój segmentu premium na polskim rynku nieruchomości, który jest szczególnie dynamiczny w stolicy - mówi Michał Stępień z AFI. - Cały czas -oprócz nowoczesnych biurowców klasy A - analizujemy podobne do Nowego Światu 2, atrakcyjnie zlokalizowane obiekty z przeznaczeniem na mieszkania na wynajem. W najbliższym czasie naszym celem jest odnowienie Nowego Światu 2 i przywrócenie go miastu w świeżej odsłonie. Już ruszamy z przygotowaniami. Cieszymy się, że cała transakcja została zrealizowana sprawnie i w tak krótkim czasie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA