fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Szybko.pl w rękach agentów

123RF
Rewolucja na rynku serwisów zamieszczających oferty nieruchomości. Portal Szybko.pl staje się własnością pośredników.

Serwis Szybko.pl nawiązał strategiczną współpracę z Polską Federacją Rynku Nieruchomości. Platforma w odmienionej wersji staje się własnością pośredników - praktyków, którzy najlepiej znają rynek i problemy klientów - czytamy w komunikacie.

Umowę o partnerstwie i współpracy pomiędzy Szybko.pl a Polską Federacją Rynku Nieruchomości zawarto w maju tego roku. Teraz dopracowano warunki współpracy. Pierwotnie przekazanie udziałów miało nastąpić po 36 miesiącach. Teraz pośrednicy uzyskują je zaraz po wydaniu na usługi 5 tys. zł. Udziałowcem jest już agencja Reals.

W radzie nadzorczej Szybko.pl są już przedstawiciele pośredników, m.in Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. - Nowa strategia działania serwisu Szybko.pl jest reakcją na drastyczne podwyżki cen ogłoszeń w największych portalach na przełomie 2017 i 2018 roku. To właśnie wtedy powstała idea powołania portalu pośredników - wyjaśniają bracia Daniel i Wojtek Kosińscy, właściciele serwisu. - Zebraliśmy wokół siebie przedstawicieli czołowych biur nieruchomości, powołaliśmy konsorcjum oraz nawiązaliśmy współpracę z PFRN.

Andrzej Piórecki podkreśla, że Szybko.pl proponuje nowy kierunek działania. - Wierzymy, że wspólnie uda się nam zbudować silną markę i serwis pierwszego wyboru dla osób kupujących i sprzedających nieruchomości - mówi.

Jak pośrednicy mogą nabyć udziały w serwisie? Spółka Szybko.pl zwiększyła liczbę udziałów do 10 tys. Udziały są nabywane przez pośrednika na podstawie odrębnej umowy w cenie nominalnej 50 zł. Prawo do nabycia udziału uzyskuje pośrednik aktywnie korzystający z usług Szybko.pl (m.in. publikując ogłoszenia), po wydaniu na te usługi 5 tys. zł. Jeden podmiot nie może jednak nabyć więcej niż 100 udziałów.

- Priorytetem projektu są niskie i stabilne ceny w portalu, dążenie do posiadania największej liczby ogłoszeń i największej oglądalności - podkreślają właściciele serwisu.

Szybko.pl działa na rynku 14 lat. Odwiedza go niemal pół miliona użytkowników. Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) jest dobrowolnym związkiem samorządnych organizacji posiadających osobowość prawną. Została utworzona w styczniu 1995 roku przez sześć regionalnych stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami. PFRN działa na rzecz 17 regionalnych stowarzyszeń pośredników oraz zarządców nieruchomości, zrzeszających prawie 2 tys. osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA