fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Oferta publiczna na akcje Morizona. Ostatnie zapisy

Inwestorzy indywidualni jeszcze tylko dzisiaj mogą zapisywać się w pierwszej ofercie publicznej na akcje Morizona. Nieruchomościowa spółka chce pozyskać 17,4 mln zł.

Oferta publiczna Morizona, poprzedzająca przejście spółki na główny GPW z NewConnect, wchodzi w decydującą fazę. Trwające od 13 czerwca zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają jeszcze tylko do dzisiaj. Drobni gracze zapisywać się mogą po cenie maksymalnej ustalonej na 2,05 zł. Oferującym akcje jest Vestor DM. W konsorcjum detalicznym dla inwestorów indywidualnych uczestniczą: BM Alior Banku, DM mBanku oraz DM BOŚ. Na podstawie budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych zostanie ustalona ostateczna cena i liczba emitowanych akcji (zostaną opublikowane w piątek). Instytucje zapisywać się będą od 26 do 27 czerwca, przydział akcji zaplanowano na 28 czerwca, można więc szacować, że przenosiny na GPW nastąpią około połowy lipca.

Morizon oferuje do 8,5 mln nowych akcji (18 proc. w podwyższonym kapitale), co przy cenie 2,05 zł daje wartość całej emisji maksymalnie 17,4 mln zł. - Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie oferty publicznej i emisję nowych akcji, w celu przyśpieszania rozwoju grupy i sfinansowania budowy unikalnej platformy OneStopShop. Dzięki technologiczno-finansowemu rozwiązaniu znacznie przyśpieszymy i uprościmy proces obsługi transakcji na rynku nieruchomości – mówi Jarosław Święcicki, prezes Morizona.

Dodaje, że wyniki finansowe spółki dynamicznie rosną, a dzięki przejęciu rok temu FinPacka i rozwojowi segmentu finansowania firma wchodzi na nowe, znacznie większe rynki działalności. - Do 2016 r. działaliśmy na rynku wyszukiwania nieruchomości wartym 100 mln zł, dzięki rozszerzeniu działalności o pośrednictwo kredytowe oraz obszar wsparcia obsługi transakcji, już wkrótce będziemy działać na rynkach wartych ponad 2,5 mld zł – zaznacza Święcicki.

Środki z emisji trafią na dokończenie budowy platformy OneStopShop rynku nieruchomości, która będzie oferować kompleksowe usługi na przestrzeni całego procesu zakupu nieruchomości – od wyszukania, poprzez finansowanie i dokonanie transakcji. Grupa Morizon chce rozszerzyć działalność o segment wsparcia obsługi transakcji na rynku nieruchomości, cel ten może być spełniony poprzez rozwój organiczny, partnerstwa strategiczne lub akwizycję innych podmiotów. Morizon chce w pełni zautomatyzować proces kredytowy oraz przenieść go do on-line, planuje zwiększyć liczbę użytkowników, m.in. poprzez wzmocnienie wizerunku Morizon.pl. Ostatnim elementem celów emisji jest rozwój swoich zasobów IT poprzez zwiększenie zatrudnienia oraz inwestycje w rozwój platform oraz rozwiązań technologicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA