fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Szczecin: prawie 6 mln zł za grunt

Fotorzepa/ Adam Burakowski
Średnia cena terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w Szczecinie to 750 zł za mkw. PUM.

Tak wynika z analiz firmy Emmerson Evaluation. W dzielnicy Śródmieście w Szczecinie przeciętna cena za mkw. PUM działki pod osiedla wielorodzinne zbliża się do poziomu 1 tys. zł. PUM to koszt zakupu działki przypadający na mkw. powierzchni użytkowej mieszkalnej.

W pozostałych dzielnicach średnia cena mieściła się w przedziale 600 - 650 zł za mkw. PUM. - Najniższy ich poziom zanotowaliśmy w dzielnicy Prawobrzeże, gdzie dostępność tego typu terenów inwestycyjnych jest największa - mówią analitycy firmy Emmerson Evaluation. - W odróżnieniu od zachodniej części miasta, oddzielonej rzeką, na obszarze Prawobrzeża skala realizowanych inwestycji jest niewielka, głównie ze względu na znaczne oddalenie od centrum miasta.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego deweloperzy poszukują głównie gruntów inwestycyjnych w pobliżu Śródmieścia i dzielnicach z nim graniczących. Średni udział ceny gruntu w całkowitej wartości inwestycji mieszkaniowej w Szczecinie wyniósł 14 proc. - Największą aktywność deweloperów odnotowaliśmyw dzielnicy Północ i Śródmieście - podają eksperci. - To właśnie tam spodziewamy się również w przyszłości największej liczby nowych inwestycji. Planowanych jest niemal 30 projektów deweloperskich. W związku ze stopniowym przekształcaniem terenów wzdłuż Odry na cele turystyczne i rekreacyjne, coraz większym zainteresowaniem wśród deweloperów cieszą się wyspy. Przykładem jest Kępa Parnicka, która pełni funkcję terenów przemysłowych. Jednak w niedalekiej przyszłości deweloper planuje tu budowę osiedla wielorodzinnego. Inwestycja będzie rozciągała się od obszarów vis-á-vis dworca PKP Szczecin Główny do terenu ograniczonego ul. Heyki i Składową, a od strony Odry Bulwarem Elbląskim.

Najdroższa szczecińska transakcja gruntem inwestycyjnym przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w ubiegłym roku opiewała na niemal 6 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA