fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Cordia już w Gdańsku

Villa Jaśkowa Dolina
materiały prasowe
Villa Jaśkowa Dolina, pierwsze osiedle firmy Cordia w Trójmieście, trafiło do przedsprzedaży. Średnia cena mkw. mieszkań to 11,6 tys. zł.

– Dalej rozwijamy się w Polsce. Villa Jaśkowa Dolina to nasz pierwszy projekt w Trójmieście, ale też pierwszy, który realizujemy w ramach strategii ekspansji poza Warszawę i Kraków – komentuje cytowany w komunikacie Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska. - Nasz cel to pierwsza dziesiątka największych graczy w kraju i sprzedaż na poziomie od 1,5 tys. do 2 tys. mieszkań rocznie, dlatego chcemy być obecni we wszystkich dużych miastach. Mamy działkę w Poznaniu, niedługo startujemy z debiutanckim projektem w Sopocie, szukamy równie atrakcyjnych gruntów we Wrocławiu – dodaje.

Villa Jaśkowa Dolina, ósmy projekt firmy w Polsce, będzie realizowany w otulinie Parku Jaśkowej Doliny, jednego z najbardziej atrakcyjnych terenów zielonych w mieście. Na osiedlu powstanie dziewięć budynków z ponad 200 mieszkaniami.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym deweloper zaplanował pięć budynków, w których powstanie 97 mieszkań o powierzchni od 31 do 154 mkw. W drugim etapie Villa Jaśkowa Dolina powiększy się o cztery budynki i 118 mieszkań (od 34 do 129 mkw.). Do mieszkań na parterach będą przypisane ogródki.

- Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni zaś 4,5 tys. mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin, a także ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody – opowiadają przedstawiciele dewelopera. – Przewidzieliśmy też strefę rekreacji z leżakami, hamakami i biblioteką ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, a dorośli – siłownię plenerową. Osiedle ma dobry dostęp do infrastruktury społecznej (szkoły, przedszkola) i środków komunikacji publicznej. Najbliższy przystanek znajduje się tuż przy działce i w ok. 25 minut można z niego dotrzeć do centrum miasta. Dworzec kolejowy Gdańsk-Wrzeszcz dzielą od osiedla 2 km, a Galerię Morena – 2,3 km.

Budowa osiedla ma się rozpocząć w listopadzie tego roku. Zakończenie pierwszego etapu deweloper zapowiada na pierwszy kwartał 2022 r. Za projekt osiedla odpowiada pracownia MS 15 Architektura.

Cordia Polska to oddział Cordia International, firmy należącej do międzynarodowej grupy Futureal z siedzibą na Węgrzech.

Cordia działa na Węgrzech i Rumunii, a od 2014 roku - także w Polsce. Na rynek krakowski wprowadziła takie projekty jak Cystersów Garden, Nowe Bochenka, Supernova, Lotniczówka i osiedle Jerozolimska. W Warszawie buduje osiedla Zielone Bemowo i Horyzont Praga. W planach spółki są także inwestycje w kolejnych polskich miastach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA