fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Metale szlachetne

Zjednoczone Emiraty Arabskie: To my kupiliśmy złoto Wenezueli

Bloomberg
Spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyznała, że w minionym tygodniu kupiła 3 tony złota od banku centralnego Wenezueli. Mogła kupić więcej, ale wstrzymała się z decyzją do wyjaśnienia sytuacji politycznej w łacińskiej republice.

Oświadczenie spółki Noor Capital z Dubaju ma związek z doniesieniami agencji Reuters, że wenezuelski bank centralny chce sprzedać do ZEA 15 ton złota.

„Noor Capital nie bierze udziału w żadnych niezgodnych z prawem lub zabronionych transakcjach. 21 stycznia 2019 r. Noor Capital nabył około trzech ton złota od centralnego banku Wenezueli zgodnie z międzynarodowymi standardami i obowiązującym miejscowym prawem. Kolejnych transakcji nie było” - pisze firma na Twitter.

Arabowie podkreślają, że relacje z bankiem centralnym Wenezueli nosiły wyłącznie handlowy charakter. A kolejnych transakcji nie będzie, do czasu uregulowania sytuacji politycznej w Wenezueli. 

Czytaj także: Złoto Wenezueli nie wyjedzie za granicę 

W czwartek Bank Rosji zdementował doniesienia medialne, jakoby trzymał w skarbu 30 ton wenezuelskiego złota, które potem miało być wywiezione do Dubaju. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA