fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

13 mln dorosłych Brytyjczyków jest otyłych. Jest pomysł, jak to zmienić

stock.adobe.com
13 mln pełnoletnich Brytyjczyków boryka się z otyłością. Stan ten określany jest jako "poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego". The Royal Society for Public Health, działająca na rzecz poprawy stanu zdrowia publicznego apeluje, by na opakowaniach żywności, oprócz informacji o liczbie kalorii, powinna się też pojawiać informacja o ćwiczeniach fizycznych, jakie należy wykonać, aby "spalić" dany produkt - informuje Sky News.

Zdaniem The Royal Society for Public Health większość ludzi nie rozumie co znaczy liczba kalorii, albo poziom nasycenia tłuszczem danego produktu w kontekście bilansu energetycznego.

Organizacja wzywa do oznaczania żywności informacją o "ćwiczeniach fizycznych będących ekwiwalentem liczby kalorii" jakie ma dany produkt. Konsument miałby się dowiadywać ile minut ćwiczeń go czeka, albo ile kilometrów musi pokonać, aby "spalić" kalorie jakie przyjmie po zjedzeniu danego produktu.

Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców z Loughborough University wskazuje, że byłoby to wskazane. Jego wyniki wskazują, że po umieszczeniu takiej informacji na opakowaniach żywności, każdy Brytyjczyk spożywałby średnio o 200 kalorii mniej.

Bazując na danych zebranych w 14 próbach naukowcy odkryli, że przeciętny Brytyjczyk spożywałby przy każdym posiłku o 65 kalorii mniej, gdyby na opakowaniach żywności umieszczano informację o tym, jak długo należy ćwiczyć, aby spalić kalorie jakich dostarczy organizmowi zjedzenie danego produktu.

Z raportu organizacji Diabetes UK wynika, że otyłych jest 13 mln dorosłych Brytyjczyków.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA