Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.10.2018 15:48 Publikacja: 08.10.2018 15:41
Foto: AdobeStock
Eksperymentalna antytoksyna została opracowana przeciwko dendrotoksynom najbardziej jadowitego węża Afryki - czarnej mamby. Eksperymenty przeprowadzono we współpracy Duńskiego Uniwersytetu Technicznego, Instituto Clodomiro Picado w Kostaryce i IONTAS w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Wyniki zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie "Nature Communications". Andreas Hougaard Laustsen, profesor nadzwyczajny w DTU Bioengineering, szacuje, że odkrycia te mogą doprowadzić do zmiany paradygmatu w leczeniu ukąszeń węży.
"Krokiem naprzód w naszych eksperymentach jest to, że wykorzystaliśmy metodę biotechnologiczną służącą do znalezienia, a następnie namnożenia ludzkich przeciwciał w laboratorium – podkreśla Andreas Hougaard Laustsen. "Zastosowaną metodę można wykorzystać do wykrywania ludzkich przeciwciał w laboratorium poprzez symulację ludzkiego układu odpornościowego, dzięki czemu możemy uniknąć wstrzykiwania pacjentom jadu węża”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Naukowcy z University of California w Riverside i Instytutu Naukowego Weizmanna w Izraelu podzielili się niezwyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Neandertalczycy już około 125 tys. lat temu praktykowali wyszukany sposób przetwarzania żywności poprzez wytapia...
Region Afar w Etiopii to obszar, w którym zbiegają się aż trzy płyty tektoniczne. Takie miejsca są niezwykle cie...
Alkohol i nikotyna to najczęściej używane substancje psychoaktywne w Polsce. Rozpowszechnienie ich używania powo...
Superbakterie to szczepy, które uodporniły się na działanie wielu różnych antybiotyków. Gnieżdżą się one w głębi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas