fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Piątek zdobył nagrodę Reporterów bez Granic

Tomasz Piątek
rp.pl
Tomasz Piątek, autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" otrzymał nagrodę Organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej telewizja TV5-Monde.

Decyzję o nagrodzeniu Polaka ogłoszono podczas Światowego Forum Demokracji w Strasbourgu.

Tomasz Piątek był nominowany w kategorii dziennikarz. Nominację tłumaczono faktem, że autor książki o szefie MON może nawet na trzy lata trafić do więzienia. Wniosek w tej sprawie złożył Antoni Macierewicz. 

W swojej książce Piątek opisuje stosunki Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami wywiadowczymi. Organizatorzy konkursu dodają, że Piątek stał się celem ataków prorządowych mediów oraz kierowane są pod jego adresem groźby.

W dwóch pozostałych kategoriach - media i dziennikarstwo obywatelskie - nagrodzeni zostali: Medyascope - niezależne internetowa telewizja założona w 2015 roku przez tureckiego dziennikarza Ruşena Çakira oraz Soheil Arabi, irański fotograf, który został zatrzymany w listopadzie 2013 roku. Po kilkumiesięcznym procesie mężczyznę skazano na karę śmierci. Zdaniem sądu Soheil obrażał na Facebooku proroka Mahometa.

"Macierewicz i jego tajemnica"

Książka Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice" - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - opisuje i dokumentuje m.in. "powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem".

Pod koniec czerwca szef MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Wcześniej, politycy opozycji wezwali ministra obrony, aby wytłumaczył się z powiązań z b. współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji, które wymienia w swej książce Tomasz Piątek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA