fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Fani w szoku: "Przyjaciele" znikną z biblioteki Netflixa

materiały prasowe
Fani serialu "Przyjaciele" przez kilka godzin byli zszokowani informacją, że ich ulubiony serial zniknie z Netflixa. Na szczęście to wszystko okazało się zwykłą plotka.

Serial jest dostępny w ofercie Netflixa od 2015 roku. Serwis streamingowi wydał na zakup licencji do całego serialu (10 sezonów - 236 odcinków) 118 milionów dolarów. Portal Collider poinformował, że dniem 1 stycznia 2019 roku serial zniknie z biblioteki serwisu, ponieważ wtedy wygasa licencja.

Collider zasugerował też, że serial zniknie z Netflixa, ponieważ serwis woli inwestować w swoje oryginalne produkcje takie jak np. Stranger Things czy The Crown, niż płacić wysoką licencję. Drugim powodem zniknięcia serialu z Netflixa miały być plany stworzenia przez Warner Bros, który jest właścicielem praw do serialu, uruchomienia własnej usługi streamingową pod koniec 2019 roku.

Na szczęście okazało się, że to tylko plotka. Serial pozostanie w 2019 roku na Netflixie, także w Polsce. Ted Sarandos, prezes platformy streamingowej potwierdził "The Hollywood Reporter", że to tylko plotka i serial nie zniknie z biblioteki.

"The Wall Street Journal" napisał, że WarnerMedia zawarł umowę z Netflixem, która pozwoli platformie nadal udostępniać serial. "Przyjaciele" pojawią się także na nowej platformie Warnera i koncern nie gwarantuje Netflixowi wyłącznej licencji na nadawanie serialu.

Serial "Przyjaciele" był wyświetlany w telewizji NBC w latach 1994 - 2004.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA