fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Orlen szuka prezesa Polska Press. Ekspresowa rekrutacja

Daniel Obajtek
Daniel Obajtek
Fotorzepa/ Piotr Guzik
PKN Orlen poszukuje nowego prezesa Polska Press. Dotychczasowy szef wydawnictwa już wcześniej zapowiedział, że stanowisko zajmuje tymczasowo. Co jednak najciekawsze, właściciel dał kandydatom zaledwie kilka dni na zgłoszenie. Termin upływa bowiem 16 maja, czyli w najbliższą niedzielę - informuje Business Insider Polska.

Jakie wymagania właściciel stawia przed nowym prezesem? Musi mieć wyższe wykształcenie oraz przynajmniej 5 lat doświadczenia (w tym chociaż 3 na stanowiskach kierowniczych).

W ogłoszeniu, na którym widnieje data 13 maja, czytamy również, że nowy szef Polska Press powinien mieć wysoki poziom "umiejętności interpersonalnych, organizacyjnych i etycznych oraz decyzyjności".

PKN Orlen nie dał kandydatom zbyt wiele czasu. Termin zgłoszeń upływa bowiem 16 maja, czyli w najbliższą niedzielę.

Koncern ogłasza konkurs na prezesa mimo kwietniowej decyzji sądu, która wstrzymała zgodę UOKiK na przejęcie przez Orlen grupy Polska Press. Taka decyzja niosła za sobą zawieszenie wykonywania wszystkich praw właścicielskich przez naftowego giganta. Co to oznacza? Że w świetle decyzji sądu Orlen nie może podejmować żadnych decyzji dotyczących Polska Press. Przynajmniej do czasu zakończenia postępowania przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA