fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Klienci Netfliksa na celowniku przestępców

Bloomberg
Mail z groźbą zawieszenia konta na pewno nie został wysłany przez Netflix.

Celem przestępców bywali dotychczas przede wszystkim klienci banków. Ale tym razem na cel wzięto tych, którzy lubią oglądać filmy. Przestępcy rozesłali bowiem miliony e-maili, w których informują, że konto Netflix zostanie zawieszone i należy pilnie uzupełnić dane. Wiadomości są bardzo sprytnie spreparowane – oszuści twierdzą w nich, że Netflix nie był w stanie zweryfikować informacji dotyczących sposobu płatności i dlatego konto będzie zawieszone.

Witryny, do których przekierowywana jest ofiara przestępców są, jak twierdzi serwis deadline.com, bardzo profesjonalnie przygotowane i do złudzenia przypominają stronę Netfliksa. Od ofiary oszuści chcą danych logowania do serwisu i, oczywiście, numeru karty kredytowej. Z uwagi na dobre przygotowanie strony, można założyć, że część z łącznie 110 milionów adresatów wiadomości mogła się dać nabrać. Tym bardziej, że użyto również wizerunków znanych seriali Netfliksa takich, jak „The Crown” czy „House of Cards”.

Wiadomo, że e-maile od przestępców dotarły również do polskich klientów Netfliksa. Nie ma tu jednak mowy o wycieku danych, gdyż wiadomości przychodzą na adresy e-mail, które nie są powiązane z kontem Netflix.

Jedyną metodą obrony przy takich sposobach na wyłudzanie danych jest uważne sprawdzanie, czy na pewno pochodzi ona od rzekomego nadawcy. Wszystkie dane dotyczące formy płatności użytkownicy Netfliksa wprowadzają w odpowiedniej opcji na swoim koncie. Netflix nigdy nie prosi o logowanie się poprzez linki z e-maila.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA