fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Tajlandia: Zatrzymano Chińczyków, którzy manipulowali aplikacją WeChat

Flickr, Sinchen.Lin
Policja w Tajlandii zatrzymała trzech Chińczyków pod zarzutem prowadzenia "farmy klików" - wykorzystywania setek telefonów komórkowych i kilkuset tysięcy kart SIM do zamieszczania lajków i komentarzy w popularnym komunikatorze WeChat.

Chińczykom skonfiskowano 476 telefonów komórkowych i ponad 347 tys. kart SIM. Zarzucono im pracę bez zezwolenia oraz sprowadzenie do Tajlandii telefonów komórkowych bez wniesienia wymaganych opłat.

Kapitan Itthikorn Atthanark z tajlandzkiej policji imigracyjnej powiedział we wtorek, że zatrzymanym Chińczykom płacono proporcjonalnie do wygenerowanych lajków i komentarzy. Każdy z zatrzymanych zarabiał na tym średnio 100-150 tys. bahtów (2950-4400 USD) miesięcznie. Działali w prowincji Sa Kaeo, ok. 200 km na wschód od Bangkoku.

Opracowana w Chinach aplikacja WeChat na smartfony umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych, tekstowych, a także czat wideo. Ma też własny komórkowy portal społecznościowy. Jest dostępna w kilkunastu wersjach językowych i ma na świecie kilkaset milionów użytkowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA