Lotnictwo

IAG dołączył do oferentów na Air Berlin

Bloomberg
Grupa IAG, właściciel British Airways, Iberii, Vuelinga i Aer Lingus dołączyła do kandydatów do przejęcia aktywów Air Berlin — podały 2 osoby związane ze sprawą

Nie wiadomo tylko, jaką częścią zbankrutowanej linii niemieckiej IAG jest zainteresowana. IAG odmówiła wypowiedzi na ten temat, w Air Berlin też nie było chętnych do rozmowy z dziennikarzami

Rywale Air Berlin, Condor i Eurowings planują już uruchomienie lotów z Düsseldorfu na Karaiby, aby zaspokoić popyt wśród Niemców na słoneczne wakacje zimą po upadłości Air Berlin. Condor zapowiedział uruchomienie od 1 listopada lotów na Dominikanę, jamajkę, Barbados i do Meksyku. Dla obsługi tych szlaków wynajmie A330 z załogą.

Po anulowaniu przez Air Berlin dalekich lotów biura podroży zaczęły szukać przewoźników dla klientów, którzy wykupili już pakiety urlopowe. — Staraliśmy się za z całych sił znaleźć rozwiązanie możliwie jak najszybciej, aby utrzymać wakacyjny ruch w powietrzu — oświadczył prezes Condora, Ralf Teckentrup.

Z kolei tania filia Lufthansy, Eurowings uruchomi z Düsseldorfu od 8 listopada loty na Dominikanę, Kubę i do Meksyku. To drugie miasto z dalekimi lotami tej linii, oferuje je również z Kolonii, a od przyszłego roku zamierza uruchomić je z Monachium.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL