fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Chiny chca negatywnego wyniku testu na Covid-19 od pasażerów

AFP
Do Chin bez negatywnego wyniku na nosicielstwo koronawirusa nikt nie poleci.

Chińska Republika Ludowa zabezpiecza się przed sprowadzaniem koronawirusa na swoje terytorium. Pasażerowie samolotów lecących do Chin będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19 przed wejściem na pokład. Chiński urząd lotnictwa poinformował o tym we wtorek.

Testy kwasów nukleinowych (badanie na obecność wirusa, nie na obecność przeciwciał) będą musiały być wykonane w ciągu pięciu dni przed terminem lotu. Wynik testu będzie uznany, jeżeli będą one przeprowadzone w placówkach wskazanych lub uznawanych przez chińskie ambasady w kraju wylotu. Chińskie władze twierdzą, jak informuje Reuters, że ambasady ocenią możliwości testowania w krajach, w których się mieszczą i opracują odpowiednie procedury podróży.

Komunikat chińskich władz wydany został w momencie, w którym niektóre kraje zmagają się wciąż z problemami w testowaniu swoich obywateli. Dotyczy to zwłaszcza USA, gdzie czasem trzeba na wynik czekać nawet tygodniami, a testy sprawdzające obecność wirusa są dostępne przede wszystkim dla osób mających potwierdzony bliski kontakt z zakażonymi lub wyraźne objawy.

Chińskie władze lotnicze zezwoliły w ciągu ostatniego miesiąca wielu liniom na zwiększenie liczby lotów. Podwojenie liczby operacji lotniczych z i do Chin zapowiedziała ostatnio Lufthansa, a Air France KLM SA informowało o otrzymaniu zgody na zwiększenie liczby lotów do i z Chin.

Niektóre linie zawiesiły jednak ostatnio operacje lotnicze na chińskich trasach, po tym jak pięciu pasażerów przetestowano pozytywnie na obecność koronawirusa już po przylocie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA