fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

easyJet zamyka bazy i zwalnia pracowników

Bloomberg
easyJet zamyka swoje bazy w Londynie Stansted i Southend oraz w Newcastle w ramach restrukturyzacji. To efekt pandemii koronawirusa.

Według telewizji BBC związek zawodowy The Unite poinformował, że pracę może stracić 1300 osób zatrudnionych przez linię lotnicza w Wielkiej Brytanii.

easyJet obecnie ma 11 baz w Wielkiej Brytanii oraz 546 tras, które obsługuje 163 samolotów.

Już w maju przewoźnik informował, że pandemia może mocni uderzyć w firmę i  zmusić ją do szukania oszczędności - w tym do redukcji liczby pracowników nawet o 30 proc., a także do zoptymalizowania swojej siatki i bazy. easyJet liczył się z redukcją do 5 tys. miejsc pracy czyli jednej trzeciej wszystkich zatrudnionych.

Linia lotnicza już rozpoczęła formalne konsultacje w sprawie planu restrukturyzacji z przedstawicielami związków BALPA i Unite, dotyczące brytyjskich pilotów oraz załóg - informuje BBC. Zamknięte mają zostać trzy bazy w Wielkiej Brytanii - Londyn Stansted, Londyn Southend i Newcastle. Lotniska te pozostaną jednak częścią siatki easyJet, który chce też ograniczyć liczbę samolotów we flocie z 339 do 300. Przed wybuchem pandemii easyJest planował zwiększenie floty do 353 maszyny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA