Lotnictwo

Nowe czarterowe loty z Phenianu do Czengdu

123RF
Air Koryo z Korei Płn. zamierza uruchomić czarterowe loty z Phenianiu do Czengdu w południowo-zachodnich Chinach korzystając z poprawy stosunków dyplomatycznych między obu krajami.

Loty do Czengdu, jednego z największych miast w rozległym regionie zachodnich Chin mogą zacząć się już pod koniec czerwca, o ile zgodzi się na nie chiński urząd lotnictwa cywilnego - podali dwaj przedstawiciele koreańskiej linii.

- Na razie jest tylko taki plan, a czy dojdzie do jego realizacji, będzie zależeć od dalszej poprawy warunków politycznych - stwierdził jeden z nich i dodał, że nie złożono jeszcze wniosku w chińskim urzędzie. - Teraz będzie to zapewne Czengdu, potem, mogą być Dalian, Kanton. Jeśli będzie rynek, zaczniemy latać, jeśli nie, to nie - powiedział i poinformował, że chińskie biura podróży prowadzą juz marketing takich lotów wśród potencjalnych klientów.

Air Koryo oferuje regularne loty z Phenianu do Pekinu i Shenyangu na północnym wschodzie Chin oraz do Szanghaju. Przychody od chińskich turystów byłyby znacznym wsparciem dla odizolowanej gospodarki KRLD. Turyści z Chin stanowią cztery piąte zagranicznych gości odwiedzających Koreę Płn. - uważa południowy think-tank Korea Maritime Insitute i szacuje, że turystyka zapewnia temu krajowi ok.44 mln dolarów rocznie

Air China zawiesiła w listopadzie bezterminowo loty z Pekinu do Phenianu z braku popytu. To były jedyne loty chińskiej linii do KRLD.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL