fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Linia zdradziła, gdzie w samolocie najłatwiej zginąć. Teraz przeprasza

materiały prasowe
Linie lotnicze KLM poinformowały pasażerów, w którym miejscu w samolocie mają największe szanse na przeżycie w czasie katastrofy. Wpis wywołał tak silne kontrowersje, że przewoźnik go usunął.

Indyjski oddział grupy lotniczej KLM, wchodzącej w skład holdingu Air France-KLM, opublikował w środę 17 lipca zaskakujący post na Twitterze, w którym wyjaśnił klientom, które miejsca w samolocie są najbezpieczniejsze, a które najgroźniejsze w przypadku rozbicia maszyny.

„Według danych zebranych przez <

Czytaj także: Boeing przeznaczy 50 mln dolarów na pomoc rodzinom 

Kontrowersje wzbudziła nie tylko pisana luźnym tonem treść opatrzona zdjęciem fotela samolotu KLM unoszącego się w chmurach, ale też data publikacji tweeta. Było to bowiem dokładnie pięć lat po katastrofie samolotu Malaysia Airlines 17, który rozbił się na Ukrainie w wyniku zamachu. Zginęły wtedy wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie – 283 pasażerów i 15 członków załogi.

Wpis wywołał oburzenie użytkowników Twittera, którzy momentalnie zarzucili przewoźnikowi brak wyczucia i szacunku dla rodzin ofiar, jak i swoich klientów. Negatywnych komentarzy było tak dużo, że linia postanowiła usunąć kontrowersyjny tweet i opublikowała już nowy wpis, w którym za niego przeprasza. 

Czytaj także: Porażka kontroli na Heathrow. Chłopiec wsiadł do samolotu bez biletu 

„Pragniemy szczerze przeprosić za nasz ostatni wpis. Post był oparty na publicznie dostępnych faktach lotniczych, nie jest on opinią KLM. Nigdy nie zamierzaliśmy zranić czyichś uczuć” – pisze przewoźnik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA